Šildomų grindų elektros kabelio klojimas

Grindolitas, elektra šildomos grindys, įrengimas, kabelis, klojimas, plytelių danga, buitinė patalpa, PlungėGyvenamąjame būste dažnai įrengiamos elektra šildomos grindys. Šildymo grindims elektra reikalingas vos 80-120 W/m2 galingumas, o visos sistemos montavimo gylis nuo grindų paviršiaus siekia vos 2,5-5 cm. Principas panašus kaip ir šildant grindis vandeniu. Po betono sluoksniu išvedžiojami specialus elektriniai kabeliai, – kurie ir šildo patalpą.

Šildymo kabelio kilimėlis grindims pirmiausia yra skirtas montavimui išlyginamajame cementiniame skiedinyje arba į plytelių klijų sluoksnį tiesiog po keramikinėmis plytelėmis, parketu ar laminatu.

Specialistų rekomendacijose pažymima, kad nerekomenduojama kloti šildymo kabelių po nejudriais patalpos elementais: stacionariais baldais, voniomis ar dušų kabinomis – viskuo, kas gali trukdyti šiltam orui patekti į patalpą.

Šildymo kabelis klojamas ant armatūros tinklo ir lengvai pritvirtinamas. Armatūros tinklas būtinas tam, kad sutvirtintų perdengimo konstrukcijas. Nereikia pamiršti ir hidroizoliacinės plėvelės, sulaikančios drėgmės skverbimąsi į izoliacinį sluoksnį.

Šildymo kabelis negali būti per arti termoizoliacijos paviršiaus. Taip pat kabelis neturi būti per stipriai priveržtas prie armavimo tinklo. Sujungimo ir galinė movos turi būti toje pačioje medžiagoje kaip ir šildymo kabelis, jų negalima lankstyti, jos privalo būti pritvirtintos prie pagrindo. Įsitikinus, kad šildymo kabelis taisyklingai paklotas, jis galutinai pritvirtinamas.

Be keraminių plytelių, grindų danga gali būti parketas (iki 16 mm storio), kamštinė ar plastikinė danga (iki 10 mm storio), arba kitos dangos, kurių gamintojų rekomendacijose numatytas šildymas.