UAB „Grindolitas“ specialistai yra sukaupę ilgametę patirtį įrengiant pramonines smėlbetonio, cementines grindų dangas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Lyginant su kitomis pramoninių grindų rūšimis ir tipais smėlbetonio grindys turi aibę privalumų: jos monolitiškos, ilgaamžės, nedulka, yra aukšto cheminio atsparumo, atsparios dėvėjimuisi, smūginėms ir vibracinėms apkrovoms, nedegios ir t.t.
Įrengiant tokio tipo grindis būtina skirti dėmesį technologinėms operacijoms, kurios prasideda nuo pagrindų įrengimo ir užbaigiamos betono apsauga ir impregnavimu. Pramoninių betoninių grindų betonavimui tinka tik kokybiškas betonas, jo sudėtis turi būti subalansuota grindų liejimui. Taipogi būtina įmaišius reikiamą plieno fibros kiekį ir technologiškai teisingai paklojus betoną jį išlyginti ir idealiai nušlifuoti.
Visom išvardintom sąvybėms užtikrinti, įrengiant pramonines liejamąsias grindis būtina laikytis itin griežtų technologinių procesų. Jų įgyvendinimui UAB „Grindolitas“ technologai yra numatę pagrindinius principus ir sąlygas, kurių bendrovės vykdomuose objektuose laikomės beatodairiškai, neatsižvelgiant į jokias kitas aplinkybes.
Išlyginimo darbų ypatumai
Pasiruošimas
Tam, kad lyginamasis sluoksnis būtų kokybiškas, reikia kruopščiai paruošti pagrindą. Visus plyšius ir sandūras reikia iš anksto užtaisyti specialiu paruošiamuoju mišiniu. Pagrindas turi būti nuvalytas nuo įvairių nešvarumų, riebalinių ir aliejinių dėmių, tinko liekanų, dulkių. Geresniam lyginamojo sluoksnio sukibimui su pagrindu atliekamas gruntavimas, o klojant lyginamąjį sluoksnį ant lygių cementinių plokščių, jų paviršiuje padaromos negilios vagelės, nes kitaip lyginamoji medžiaga gali nesukibti su pagrindu. Be visų pirmiau išvardintų dalykų, prieš lyginamojo sluoksnio įrengimą paprastai taip pat atliekama pertvarų ir sienų apatinės dalies hidroizoliacija.
Grindų išlyginimas betonu ir cementu
Grindų išlyginimas — tai svarbi statybinė operacija, kuri atliekama baigiamajame statybos ir apdailos darbų etape. Išlyginimas naudojamas grindų paviršių ruošiant „švarios“ grindų dangos klojimui. Grindų išlyginimo prieš baigiamąją apdailą (parketo, laminato, linoleumo, sportinių dangų klojimą) problema yra gerai žinoma (ypač esant dideliam grindų storiui, klojant komunikacijas arba esant silpnoms perdangų konstrukcijoms), nes reikia išgauti idealiai lygų paviršių, kuris atitinka tam tikras tvirtumo charakteristikas ir yra be įtrūkimų. Grindų išlyginimu iš karto pasiekiama kelių tikslų:
- lygaus paviršiaus grindų dangos klojimui formavimo;
- statybinių konstrukcijų tvirtumo padidinimo;
- šilumos režimo patalpose pagerinimo;
- tolygaus apkrovos pamatui pasiskirstymo užtikrinimo;
- grindų paviršiaus apdorojimo iki reikiamo lygio;
- nuolydžių formavimo;
Siekiant, kad rezultatas atitiktų išvardintus reikalavimus, grindis išlyginti smėlbetoniu reikia laikantis tam tikrų technologinių sąlygų. Pirmiausiai būtina išlaikyti tinkamą vandens ir cemento santykį, nuo kurio priklauso mišinio kokybė. Vis dėlto būtina pastebėti, kad grindų išlyginimas betonu yra brangesnis, negu grindų išlyginimas cementu. Tam, kad lyginamasis sluoksnis būtų kokybiškas, reikia kruopščiai paruošti pagrindą. Visus plyšius ir sandūras reikia iš anksto užtaisyti specialiu paruošiamuoju mišiniu. Pagrindas turi būti nuvalytas nuo įvairių nešvarumų, riebalinių ir aliejinių dėmių, tinko liekanų, dulkių. Geresniam lyginamojo sluoksnio sukibimui su pagrindu atliekamas gruntavimas, o klojant lyginamąjį sluoksnį ant lygių cementinių plokščių, jų paviršiuje padaromos negilios vagelės, nes to neatlikus lyginamoji medžiaga gali nesukibti su pagrindu. Be visų pirmiau išvardintų dalykų, prieš lyginamojo sluoksnio įrengimą paprastai taip pat atliekama pertvarų ir sienų apatinės dalies hidroizoliacija.