Termosiūlės

Grindolita, betonavimas, grindų įrengimas, termosiūlės, Plungė, KlaipėdaUAB „Grindolitas“ specialistai, taikydami pažangias technologijas, įrengia įvairių konstrukcinių sprendimų monolitines betonines grindis pramoninės paskirties patalpose. Grindų dangos konstrukciniai sprendimai priklauso nuo pastato paskirties, veikiančių statinių ir dinaminių apkrovų, architektūrinių reikalavimų, eksploatacinių sąlygų ir kitų veiksnių. Įrenginėdami betonines grindis, patyrę bendrovės specialistai visada didelį dėmesį skiria grindų įrengimo technologinėms operacijoms: pagrindų įrengimui, izoliacijai nuo sienų, kolonų, esamų pagrindų įrengimo, armavimo, betono mišinio klojimo, betono tankinimo bei jo priežiūros kietėjimo metu darbams, temperatūrinių – deformacinių siūlių įrengimui.

Termo-deformacinių siūlių profiliai naudojami didelės apimties betono grindims ar dangoms įrengti. Pagrindinė šios siūlės funkcija – kompensuoti betono grindų (dangų) poslinkius esant temperatūrų kaitai, kaip pagalbinė funkcija – lyginant betoną atstoja kreipiančiąją ir tarnauja kaip atskiriamoji juosta, baigiant dienos betonavimo darbus.

Termo siūlės susideda iš dviejų 2,5 mm storio cinkuoto plieno omega tipo profilių, sujungtų tarpusavyje plastmasiniais varžtais ar veržlėmis. Profiliai niveliuojami pagal sukaltus į paruoštą pagrindą armatūros strypus, kurie tvirtinami prie termo siūlių profilių. Taip išlaikomas horizontalumas, reikiamas aukštis bei nuolydis. Užliejus betoną, profilis lieka jame, dėl ko betono sluoksnis tampa dar stipresnis. Stingstant betonui, abu termosiūlės profilio šonai prikimba prie betono armatūrinių strypų pagalba. Traukiantis betonui, termo siūlė tarsi „perplyšta“ į dvi dalis, nutraukdama plastmasinius varžtus ar veržles. Tokiu būdu atsiranda temperatūrinis deformacinis tarpas, kuris gali siekti net iki 15 mm. Taigi esant temperatūriniams svyravimams, kurie veikia betoną, jis nenutrūksta temparatūrinių siūlių pagalba.

Panaudojus termo siūlių profilius, atskiros betoninių grindų zonos įgauna galimybę poslinkiui horizontalioje plokštumoje skersine ir išilgine kryptimi.

Vertikalus betoninių grindų poslinkis apribojamas dėka labai tikslių omega profilių geometrinės formos ir prie jų privirintų armatūros strypų, kurie integruojasi į betoną. Lygi abiejų omega profilių viršutinė briauna saugo betono kraštus nuo trupėjimo eksploatacijos metu. Visą apkrovą priima temperatūrinės siūlės viršutinės briaunos, o ne betono kraštai. Nenaudojant temperatūrinių siūlių, o pjaustant betoną įprastu būdu, po kelių mėnesių eksploatacijos, galima pastebėti ištrupėjimus ties pjovimo vieta. Kaip viena iš termo siūlių funkcijų – tolygus apkrovų paskirstymas į betoną, kas aktualu, kai šiomis grindimis važiuoja sunkiasvorė technika.

Deformacinių ir temperatūrinių siūlių sprendimai

Grindolitas, grindų įrengimas, termosiūlės, deformacinės siūlės, Plungė, KlaipėdaGerai suprojektuotame ir įrengtame statinyje kiekvienas konstrukcinis elementas „tyliai“ atlieka savo funkciją, tačiau jei kuriame nors darbų etape buvo padaryta klaida, gali kilti daug nepatogumų, o kartais – ir pavojų. Vieni iš labai svarbių konstrukcinių elementų – deformacinės ir temperatūrinės siūlės, absorbuojančios ir sumažinančios įvairių apkrovų poveikį statiniui, taip pat mažinančios vidinius konstrukcijų įtempimus.

Siūlių tipai

Deformacinės siūlės įgalina konstrukcijų tūrio pokytį tarp konstrukcinių elementų, panaikina įtempimus ir leidžia kiekvienam elementui judėti individualiai ir nevaržomai.
Temperatūrinių (susitraukimo) siūlių paskirtis − suskirstyti didelio ploto konstrukcijas į mažiau įtemptus plotus, taip kontroliuojant ir numatant trūkių vietas.

Siūlių įrengimo svarba

Netinkamai įrengus siūles, statinio konstrukcijoje dėl įvairiausių apkrovų atsiradę įtrūkiai gali jas susilpninti. Pro įtrūkius besiskverbianti drėgmė tiesiogiai veikia metalines konstrukcijų dalis, atsiranda korozijos židinių, susilpnėja projektinis stiprumas, todėl smarkiai padidėja avarijų tikimybė. Neįrengus deformacinių siūlių, absorbuojančių ar kompensuojančių pastatų judėjimą, kenčia silpnesnės konstrukcijų vietos: nuolat skilinėja langai, judant pastatui pažeidžiama ir išorės, ir vidaus apdaila. Atsiradę plyšiai, drėgmė sienose, elektros instaliacijos pažeidimai – tai tik keletas padarinių, sukeliančių problemas, kurioms spręsti nuolat reikia papildomų ir nemažų išlaidų.

Siūlių užbaigimas

Skirtingų tipų statiniuose įrengtos deformacinės ar temperatūrinės siūlės taip pat skiriasi savo specifika ir joms keliamais reikalavimais. Atsižvelgiant į statinių paskirtį ir jų konstrukcijų sandarą, siūlės turi būti tinkamai užbaigtos ir apsaugotos. Pasirenkant siūlių sandarinimo medžiagas, reikia įvertinti, kad siūles veikia tie patys išorės veiksniai, kaip ir plokštumas, kuriose jos įrengtos:

  • temperatūrų kaita;
  • UV spinduliuotės poveikis;
  • atmosferiniai krituliai (sniegas, lietus);
  • konstrukcijų judėjimas dėl įvairių veiksnių: pamatų sėdimo, grunto tūrio kitimo, vėjo, sniego apkrovų, konstrukcinių medžiagų tūrio kitimo;
  • pėsčiųjų ir transporto eismas paviršiumi;
  • įvairių veiksnių sukeltos vibracijos;

Jei siūlė siaura (mažiau kaip 10 mm), vienas iš galimų jos apsaugos būdų – sandarinimas polimerine mastika. Tačiau polimerinės mastikos nėra ilgaamžės, dėl daugkartinių grindų susitraukimų ar išsiplėtimų arba UV spinduliuotės poveikio jos greitai suyra, be to, neapsaugo siūlių kraštų nuo skilinėjimų veikiant apkrovoms, todėl ilgainiui praranda sandarumą ir estetinę išvaizdą.

Jei statinyje reikia platesnės siūlės, polimerines mastikas naudoti netikslinga, nes šios neatsparios gniuždymui. Kad siūlės, veikiamos išvardytų veiksnių, tinkamai atliktų savo funkciją ir netrukdytų statinių eksploatacijai, joms apsaugoti naudojami specializuoti profiliai. Atsižvelgiant į aplinką, kurioje yra siūlė, profilių sudėtinės medžiagos ir konstrukcija parenkama taip, kad atlaikytų tai aplinkai būdingas apkrovas ir poveikius. Esant poreikiui, šiems gaminiams perforuojamos skylės armatūrai praverti.