Surenkamų blokelių pamatai

Surenkami blokeliai – paprastai montuojami ir ekonomiški pamatai

Individualūs namai daugiausia statomi ant sekliųjų juostinių pamatų arba polinių nespraustinių įgręžiamų į gruntą. Gamintojai, tai žinodami, pritaiko savo produkciją vyraujantiems pamatų tipams. Vieni iš jų – UAB „Vilniaus betono gaminiai“, gamina betono blokelius Haus, kurie naudojami tiek juostiniams pamatams, tiek polinių pamatų rostverkams. Abiems atvejams jie puikiai tinka, nes montuojami paprastai – tą gali atlikti vienas žmogus, be to yra nebrangūs.

Tiek montuojant blokelius tranšėjoje, tiek iš jų mūrijant rostverką, nereikia nuomotis arba gamintis klojinių, nes patys blokeliai yra tuščiaviduriai ir tarnauja kaip įdiegti klojiniai, į kurių vidų pilamas betonas, o blokeliai lieka pamatuose ir perima apkrovos dalį. Nereikia nei kranų ar keltuvų, nes blokeliai nesunkūs – vieneto svoris – 22-25 kg. Jeigu tenka naudoti ne visą blokelį, Haus blokeliai lengvai pjaustomi.

Rekomenduojama betono stiprio klasė vieno-dviejų aukščio namo pamatams – C16/20. Tokio stiprio betoną galima nebrangiai paruošti statybos aikštelėje. Kiekis pagaminamas pagal poreikį, nereikia iš anksto užsakyti didelio kiekio brangaus paruošto betono mišinio.

Tuo pačiu pamatas itin tvirtas, nes betono kiekis tūrio vienete sudaro 60 proc. (Haus P6-30 blokelių – 70 proc.). Gaminami 20 ir 30 cm pločio pamatų blokeliai.