Pamatų įrengimas

Grindolitas, pamatų įrengimas, betonavimas, murijimas, fibo, blokeliai, armavimas, cokolis, Lietuva, PlungėUAB „Grindolitas“ specialistų įsitikinimu, daugeliu atveju požiūris, kad „Pamatai, ypač individualiam namui – nesudėtinga konstrukcija“ nėra teisingas. Kaip išdava, netinkamai įrengtų pamatų pasitaiko ne tiek ir mažai, o tokios klaidos kainuoja itin brangiai.

Prieš klojant pamatus būtina atlikti tam tikrus parengiamuosius darbus. Būtina ištirti gruntą vietovėje, – jo sudėtį, stiprumą, nustatyti gruntinio vandens lygį. Atkreipiame dėmesį, kad vandens telkinių pakrantėse, miškingose vietovėse gruntas labai dažnai pasitaiko netvirtas. Būtina geologiniais tyrimais įvertinti ne tik gruntinio vandens lygį, bet ir jo svyravimo amplitudę. Statyti be geologinių tyrimų nepatariame.

Jei pamatai suprojektuoti ir įrengti kokybiškai, visas pastatas sėda vienodai ir jokių skylinėjimų ar plyšių laikančiosiose konstrukcijose ir nešančiose sienose, jų sandūrose neturi atsirasti. Pasirinktinas pamatų tipas priklauso ne tik nuo grunto, bet ir nuo pastato konstrukcijos (architektūros).

Pasirenkant pamatų tipą konstruktorius privalo įvertinti ir sujungti į visumą geologinio tyrimo duomenis (grunto stiprumą, vandeningumą ir tinkamo sluoksnio gylį nuo žemės paviršiaus), pamatų apkrovą (namo svoris, kuris priklauso nuo laikančiųjų konstrukcijų medžiagos, stogo dangos, numatytos inžinerinės įrangos) bei kaip apkrova bus perduodama į pamatus.

Pamatų tipai.
Pamatai gali būti klasifikuojami pagal įvairius požymius – dažniausiai pagal įrengimo būdą ir metodus, taikomus jų laikomajai galiai skaičiuoti. Pagal tai išskiriami šie pamatų tipai:

  • seklieji pamatai;
  • gilieji pamatai;
  • poliniai pamatai.

Ribos tarp šių pamatų tipų ne visada aiškios, tačiau dažniausiai pamatas priskiriamas prie vieno ar kito tipo pagal pamato pado įgilinimo d ir pamato pado pločio b santykį.

Prie sekliųjų pamatų priskiriami pamatai, kurių d/b = < 2. Jie apkrovą pagrindui perduoda padu. Šio tipo pamatai įrengiami pastatams, kurie pagrindui perduoda nedideles, dažniausiai vertikaliąsias apkrovas ir kai žemės paviršiuje slūgso stiprieji gruntai. Kai žemės paviršiuje slūgso silpnieji gruntai, dažniausiai įrengiami poliniai ar gilieji pamatai. Prie giliųjų pamatų priskiriami pamatai, kurių 2 ≤ d/b ≤ 5 Poliniai pamatai yra tokie, kurių svarbiausio elemento - polio skersmens b santykis su polio pado įgilinimu d nuo rostverko pado yra d/b > 5. Šių pamatų laikomoji galia susideda iš dviejų dedamųjų: laikomosios galios padu ir laikomosios galios šoniniu paviršiumi. Polis yra riboto standumo konstrukcija, kuri, veikiama lenkimo momento ir horizontalių jėgų, deformuojasi keisdama savo formą.

Grindolitas, pamatų tipai, seklusis pamatas, gilusis pamatas, polinis pamatas, įrengimas

Pamatų tipai: a – seklusis pamatas; b – gilusis pamatas; c – polinis pamatas

 
Pamatų tipai:
 
a – seklusis pamatas;

 
b – gilusis pamatas;

 
c – polinis pamatas.

 
Užsakymai priimami biure ir elektroninėmis komunikacijos priemonėmis: el. paštu ar
užpildžius užsakymo formą šiame tinklapyje.