Smėlbetonio grindų paruošimo technologija

Smėlbetonio grindų paruošimo technologija

UAB Grindolitas, pramoninių grindų renovacija, rekonstrukcijos darbai, Lietuva, PlungėPo lyginamuoju sluoksniu dažnai iš birių ir akytų medžiagų įrengiamas šilumos izoliacijos sluoksnis. Tam, kad vanduo nepažeistų šilumos izoliacijos, lyginamasis sluoksnis nuo termoizoliacinio sluoksnio paprastai atskiriamas polietileno plėvele, kurios kraštai gražiai užleidžiami ant sienų.

Grindys cementu lyginamos pagal iš anksto numatytą lygį. Išlyginimo lygis skirtingose patalpose gali būti skirtingas. Tai susiję su skirtingu grindų baigiamųjų dangų storiu. Padengtas mišinys kurį laiką tankinamas, po to lyginamasis paviršius yra išlyginamas matuokliu-tiesikliu ir užtrinamas, kol lieka vienalytis paviršius.

Grindų išlyginimas betonu arba cementu yra nepakeičiami būdai, kai perdangų plokštės yra nelygaus paviršiaus. Būtent todėl išlyginimas tampa būtina patalpų apdailos procedūra. Grindis išlyginus betonu, paprastai visada prireikia pakloti dar vieną baigiamąjį lyginamąjį sluoksnį. Jo storis priklauso nuo numatytos grindų dangos tipo.

Grindų išlyginimo prieš baigiamąją apdailą (parketo, laminato, linoleumo, sportinių dangų klojimą) problema yra gerai žinoma (ypač esant dideliam storiui, klojant komunikacijas arba esant silpnoms perdangų konstrukcijoms). Išlyginimo procese reikia išgauti idealiai lygų paviršių, pasižymintį tam tikromis tvirtumo charakteristikomis, neturintį įtrūkimų. Taip pat darbų technologija turi būti didelio našumo, o medžiagų kaina — minimali.

Naudojama grindų klojimo technika suteikia tokių gamybos, įrengimo proceso privalumų:

  • Idealiai lygios grindys. Pagal šią technologiją išlyginus paviršių, nebereikia papildomo išlyginimo, todėl tai yra idealus pagrindas plytelėms, parketui, linoleumui, polimerinėms ar kamštinėms medžiagoms kloti. Tai tampa įmanoma dėl mišinio sutankinimo užtrynimo mašina klojimo momentu, nes išvengiama tuštumų lyginamajame sluoksnyje.
  • Klojimo greitis: kokybiškai išlyginame didelius plotus per vieną dieną (viena brigada per pamainą išlygina ~250 m2 paviršių). Dėl šios technologijos smėlio ir cemento skiedinyje yra nedidelis vandens kiekis, reikalingas tik cemento hidratacijai. Ši savybė vėliau suteikia galimybę išvengti lyginamojo sluoksnio suslūgimo, nesukelia įtrūkimų.
  • Vertikalus mišinio padavimas nenaudojant betono siurblio – į iki 80 m aukštį, horizontalus – iki 150 m.