Liejamosios grindys

UAB Grindolitas, liejamosios pramoninės grindys, įrengimas pramoniniai, visuomeniniai objektai, Lietuva, PlungėRemontuojant arba statant bet kokį pastatą, vienas iš svarbiausių sprendimų yra tinkamų medžiagų parinkimas grindims įrengti. Norisi, kad grindys būtų praktiškos ir gražios, patvarios ir lengvai plaunamos.

Tuo pačiu grindys — tai vienas iš pagrindinių pastato elementų, plius, – tai labiausiai apkrauta pastato dalis. Joms nuolat tenka labai didelės apkrovos, susijusios su abrazyviniu ir mechaniniu dilimu, šiluminiu, cheminiu ir dinaminiu poveikiu. Šiuolaikiškos pramoninės grindys turi būti atsparios visiems šiems poveikio tipams, estetiškos išvaizdos, lengvai prižiūrimos, nedegios, neslidžios, bekvapės ir drauge neturėtų per daug apkrauti pastato konstrukcijos. Pažeidimų atveju turi būti remontuojamos lengvai ir greitai.

Terminas „liejamosios grindys“ atspindi tik vieną iš polimerinių medžiagų klojimo technologijų. „Liejamosios grindys“ yra dažniausiai statyboje vartojamas terminas, apibrėžiantis pramonines dangas, pagamintas iš polimerinių medžiagų epoksidinių, poliuretaninių, metilmetakrilinių ir kitų polimerinių rišiklių pagrindu.
Taip pat liejamosiomis grindimis dažnai vadinamas savaime išsilyginančių cementinių grindų tipas. Skirtingai nuo polimerinių dangų, savaime išsilyginančios cementinės grindys nebūna baigiamasis sluoksnis, bet yra naudojamos grindims išlyginti prieš kitų dangų (dažniausiai komercinio linoleumo, kiliminės dangos) klojimą.
Liejamųjų grindų privalumai:
• Liejamosios grindys – besiūlės, kai kuriais atvejais tai viena iš pagrindinių tokių grindų klojimo sąlygų.
• Liejamosios grindys naudojamos patalpose, kurioms keliami aukšti švaros reikalavimai, taip pat jas lengva tvarkyti.
• Liejamosios grindys gali būti naudojamos biuruose, restoranuose, parodų salėse, pramonės įmonių cechuose. Liejamosioms grindims keliami reikalavimai gali būti patys įvairiausi: atsparumas susidėvėjimui, cheminiam poveikiui, smūgiams, slydimui, temperatūros svyravimams.
• Galima pakloti skirtingų spalvų liejamąsias grindis, lygaus arba šiurkštaus paviršiaus, dielektrines arba antistatines.
• Dėl savaiminio išsilyginimo savybės liejamosios grindys suformuoja maksimaliai lygią dangą be siūlių, skylučių, įtrūkimų.
• Danga yra visiškai paruošta eksploatuoti praėjus 5 – 7 paroms po išliejimo.
• Prireikus liejamosios grindys yra lengvai remontuojamos ir atnaujinamos.

Liejamųjų grindų privalumai. Liejamosios grindys turi tokių privalumų: jos monolitiškos, ilgaamžės, nedulka, yra aukšto cheminio atsparumo, atsparios dėvėjimuisi, smūginėms ir vibracinėms apkrovoms, elastingos, nedegios ir kt.

Grindų išlyginimas betonu ir cementu. Grindų išlyginimas — tai svarbi statybinė operacija. Grindų įrengimas yra svarbi užduotis, kuri atliekama baigiamajame statybos ir apdailos darbų etape. Išlyginimas naudojamas grindų paviršių ruošiant „švarios“ grindų dangos klojimui.
Grindų išlyginimo prieš baigiamąją apdailą (parketo, laminato, linoleumo, kamščio, sportinių dangų klojimą) problema yra gerai žinoma (ypač esant dideliam grindų storiui, klojant komunikacijas arba esant silpnoms perdangų konstrukcijoms), nes reikia išgauti idealiai lygų paviršių, kuris yra tam tikrų tvirtumo charakteristikų ir be įtrūkimų.

Monolitiškumas. Skirtingai nei kitokios grindų dangos, liejamosios grindys neturi siūlių. Ant liejamųjų grindų nesiveisia bakterijos ir mikroorganizmai, o tai yra labai svarbu renkantis dangą medicinos įstaigoms ir organizacijoms, susijusioms su maisto produktų gamyba. Polimerinės grindys yra absoliučiai hermetiškos, tad drėgno valymo metu į grindų pagrindą nepatenka vanduo, kuris sutrumpina kitų dangų tipų tarnavimo laikotarpį. Taip pat liejamosios grindys yra labai plačiai naudojamos gamybinėms patalpoms, kuriose yra chemiškai aktyvių skysčių, rūgščių ir šarmų išsiliejimo rizika.

Ilgaamžiškumas. Taisyklingai eksploatuojant tinkamai parinktas liejamąsias grindis, epoksidinių ir poliuretaninių liejamųjų grindų tarnavimo laikas gali siekti 20 ir daugiau metų. Be tinkamo polimerinės dangos tipo parinkimo, labai svarbus faktorius yra technologiškai taisyklingai įrengtas betoninis pagrindas ir besąlygiškas liejamųjų grindų klojimo technologijos laikymasis kiekviename gamybinio proceso etape.

Nėra dulkių. Polimerinės grindys yra vienas iš nedaugelio besiūlių grindų dangų tipų, kurie visiškai išvengia betoninio pamato dulkėjimo. Nebėra nė vienos žmogaus veiklos srities, kurioje pamato „dulkėjimas“ būtų leidžiamas ir netrukdytų darbui. Sandėlių terminalai, garažai, gamybinės ir personalo patalpos, medicinos įstaigos, vaikų darželiai ir mokyklos, maitinimo įstaigos, mokslinių tyrimų institutai ir sporto statiniai… Tai tik keletas objektų, kuriuose įrengiamos liejamosios ir polimerinės dažomosios dangos.

Aukštas cheminis atsparumas. Šiuolaikinių statybinių medžiagų rinkoje egzistuoja pakankamai ribotas grindų dangų, kurios gali būti atsparios tirpikliams, rūgštims, šarmams, naftos produktams ir kitiems chemiškai aktyviems mišiniams, kiekis – tai rūgštims atsparios plytelės ir epoksidinės liejamosios grindys.
Epoksidinės liejamosios grindys yra optimalus sprendimas, kai reikia, kad pagrindas būtų aukšto cheminio atsparumo. Palyginti su plytelėmis, epoksidinės liejamosios grindys kainuoja mažiau, yra besiūlės, elastingos ir leidžia labai greitai atlikti darbus.

Aukštas atsparumas dilimui. Liejamosios grindys yra labai aukšto atsparumo dilimui, kuris vyksta dėl nuolatinio abrazyvinio poveikio grindims. Pirmiausiai tai, žinoma, smėlio grūdeliai, kurie patenka ant grindų su transporto mechanizmų, mašinų ratais ir žmonių avalyne. Bandymai parodė, kad liejamosios grindys gali būti naudojamos tokį laikotarpį: silpno dilimo kategorijos – iki 140 metų, vidutinio dilimo kategorijos – iki 80 metų, stipraus dilimo kategorijos – iki 50 metų (liejamųjų polimerinių dangų duomenys).

Atsparumas smūginėms ir vibracinėms apkrovoms. Polimerinės pramoninės grindys yra atsparios sunkių daiktų kritimo sukeltoms smūginėms apkrovoms, veikiančių staklių ir kitos įrangos vibracijai, poslinkių įraižoms, kai grindimis stumiami rankiniai vežimėliai su guminiais arba plastikiniais ratukais. Pats ryškiausias pavyzdys gali būti šiuolaikiškos spaustuvės, kuriose egzistuoja visos pirmiau išvardintų apkrovų rūšys, – liejamosios grindys sėkmingai išlaiko šiuos išbandymus.

Elastingumas. Liejamosios polimerinės grindys yra pakankamai aukšto elastingumo. Jas naudojant yra uždengiami nedideli (iki 1 mm) pagrindo įtrūkimai, jos gali veikti nuolatinio vibracinio poveikio režimu (tai daugiau susiję su poliuretaninėmis, epoksidinėmis grindimis).

Taip pat liejamosios grindys atlaiko stiprius terminius smūgius, pavyzdžiui, šaldymo kamerose arba gamyboje, susijusioje su verdančio vandens išpylimu arba grindų tvarkymu naudojant karštą vandenį.

Estetiškumas. Liejamosios grindys plačiai taikomos ne tik pramoninėse įmonėse, garažų ir sandėlių kompleksuose, bet ir sporto statiniuose, biuruose, gydymo ir mokslo įstaigose, pasilinksminimo vietose ir t. t. Polimerinės dangos gali būti gaminamos labai plačios spalvų gamos. Siekiant estetiškumo dangos dekoruojamos spalvotomis dalelėmis, galimas skirtingų spalvų grindų įrengimas toje pačioje patalpoje. Grindys yra visiškai lygios, o tai suteikia joms papildomų dekoratyvinių savybių.
Paklotos epoksidinės ir poliuretaninės liejamosios grindys yra visiškai nekenksmingos. Tokias grindis leidžiama naudoti medicinos ir mokslo įstaigose, maisto gamybos patalpose ir vaikų darželiuose.

Tvarkymo mašinomis galimybė. Eksploatuojant bet kokias patalpas su bet kokio tipo grindų danga, kyla klausimas dėl galimybės greitai ir kokybiškai patalpas tvarkyti mašinomis. Šiuo požiūriu liejamosios grindys dėl savo absoliutaus lygumo (išskyrus polimerinių dangų konstrukcijas, kurioms reikia suteikti šiokio tokio šiurkštumo) yra idealus variantas renkantis grindų dangos tipą. Taip pat dėl aukšto cheminio polimerinių dangų atsparumo jas galima valyti tirpikliais ir aktyviais plaunamaisiais skysčiais.

Nėra kibirkščiavimo. Labai svarbi liejamųjų grindų ypatybė –nekibirkščiavimas smūgiuojant į jas metaliniais daiktais. Liejamosios epoksidinės ir poliuretaninės dangos yra labai plačiai naudojamos su sprogimo pavojumi susijusiose gamybinėse patalpose, tokiose kaip naftos perdirbimo įmonės, cheminės bandymų laboratorijos ir kt.

Priešgaisrinė sauga Paklotos polimerinės liejamosios grindys silpnai skleidžia liepsną degimo metu, yra mažai pavojingo toksiškumo degimo metu ir yra leidžiamos kloti visuomeninių ir gyvenamųjų pastatų bei statinių priešgaisrinių evakuacinių išėjimų zonose.